środa, 20 marca 2013

Przygotowania czas zacząć

Jak wiadomo, za niespełna 2 miesiące czekają mnie matury. Najwyższa pora, żeby zabrać się za powtórki i pisanie pracy maturalnej. Co do powtórek, to skupiam się głównie na matematyce i rozwiązując zadania maturalne widzę, że idzie mi coraz lepiej. Mobilizuje mnie to i nastawia do jeszcze większego działania! Czuję, że maturę zdam na tyle, ile sobie zaplanowałem :)
Inna sprawa jest z prezentacją maturalną z j.polskiego. Większość moich rówieśników zwyczajnie olewa sprawę i kupuje gotową pracę na dany temat lub zleca napisanie jej komuś, kto się w tym specjalizuje. Krótko mówiąc, idą na łatwizne i pokazują, że przerasta to ich możliwości. Ja jestem zdania, że skoro napisanie pracy jest wymagane, to każdy, kto skończył liceum, bądź technikum, powinien poradzić sobie z tym zadaniem. Póki co, wypożyczyłem wszystkie książki, które będą mi potrzebne do prezentacji. Trochę pozycji się nazbierało ale pociesza mnie fakt, że z niektórych książek będę potrzebował jedynie rozdziału, bądź danego hasła. Do świąt chcę wszystko przeczytać, a później zabieram się do pracy!

11 komentarzy:

 1. ja uwazam, ze skoro kogos przerasta napisanie pracy maturalnej to nie powinien zdawac matury ;) tam rowniez trzeba napisac wypracowanie/rozprawke itp i nikt tego za nas nie zrobi:D swoja prace pisalam sama, ale mnostwo ludzi, ktorzy zdawali ze mna mieli prezentacje kupiona ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki za pomyślne zdanie matury :) A na jaki temat będziesz pisał pracę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wizerunek uwodzicielki w literaturze różnych epok :)

   Usuń
  2. dlaczego akurat taki temat?

   Usuń
  3. W literaturze bardzo często przewija się motyw uwodzicielki, kobiety fatalnej. Nie powinienem mieć problemu z przedstawieniem kilku z nich w mojej pracy :)

   Usuń
  4. Bardzo ciekawy i nietypowy temat ;)

   Usuń
 3. bardzo fajny temat:) a jeśli można spytać na ile sobie 'zaplanowałeś' zdanie matury? (pyta również tegoroczna maturzystka)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Matma i polski 70%+, Angielski 80%+

   Usuń
 4. Nominuję Cię do Liebster Award (szczegóły na moim blogu). Udział w zabawie nie jest oczywiście obowiązkowy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też uważam, że jest to zwykłe pójście na łatwiznę i świetnie, że sam się za to bierzesz. :)

  Powodzenia na maturze i 3maa kciuki!

  OdpowiedzUsuń